skip to Main Content
تلفن: 60 83 17 88 9821+    فاکس: 57 82 74 88 9821+    

بدنه دکل مهاری از لوله و میلگرد یا نبشی تشکیل شده است. که توسط سیم مهار به زمین و یک جای مستحکم وصل شده است. با این روش، ایستایی دکل تامین میشود. شرکت ROHN کانادا برای اولین بار دکل های مهاری را طراحی و تولید نمود. از ویژگی ها و مزیت دکل مهاری نسبت به دکل های مخابراتی، قیمت نسبتا پایین، نصب آسان و وزن کم می باشد. و اما ضعف این نوع دکل این است که فضای نسبتا زیادی را برای نصب مهارها در بر میگیرد. اما به خاطر مزیت های آن اگر محیط شهری، فضای کافی را داشته باشد میتوان این دکل ها را بر روی ساختمان ها به آسانی نصب نمود.

دکل مهاری G35 میلگرد 10

دکل های مهاری سری G

یکی از انواع دکل های مهاری، سری G می باشد. سکشن های این نوع دکل ها با جوش CO2 توسط لوله و میلگرد ساخته می شود. اندازه این سکشن ها حدود ۳ متر می باشد. دکل های مهاری سری G متناسب با ارتفاع و بارگذرای دکل، از لوله ۳ با ضخامت ۲ میلیمتر و میلگرد ساده سایز ۸ یا ۱۰ ساخته می شود.

دکل مهاری G45

با توجه به ابعاد و نوع ساخت، دکل های مهاری سری G شامل موارد زیر است  :

 1. دکل های مهاری G25
 2. دکل های مهاری G35
 • دکل مهاری G35 میلگرد ۸ : تا ارتفاع ۱۵ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G35 میلگرد ۱۰ : تا ارتفاع ۳۰ متر قابل نصب می باشد.
 1. دکل های مهاری G45
 • دکل مهاری G45 : تا ارتفاع ۴۵ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G45 چهار وجهی : تا ارتفاع ۶۰ متر قابل نصب می باشد.
 1. دکل های مهاری G55
 • دکل مهاری G55 لوله میلگرد : تا ارتفاع ۹۰ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G55 لوله نبشی : تا ارتفاع ۹۰ متر قابل نصب می باشد.
 1. دکل های مهاری G65
 • دکل مهاری G65 لوله میلگرد : تا ارتفاع ۱۲۰ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G65 لوله نبشی : تا ارتفاع ۱۲۰ متر قابل نصب می باشد.
 1. دکل های مهاری G80
 • دکل مهاری G80 لوله میلگرد : تا ارتفاع ۱۴۰ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G80 لوله نبشی : تا ارتفاع ۱۴۰ متر قابل نصب می باشد.

دکل مهاری G45 چهار وجهی

ویژگی های دکل مهاری

این نوع دکل ها برای نصب آنتن های بیسیم – آنتن های اینترنتی – آنتن های وایرلس – دیش های کوچک مناسب می باشد. زیرا این نوع دکل مهاری برای بارگذاری های سبک ساخته و طراحی شده است و به دلیل وزن بسیار کم قابلیت نصب بر روی انواع سازه های فلزی و بتنی مانند سوله ها و ساختمان ها را دارد. قیمت این نوع دکل نسبت به سایر دکل ها بسیار ارزان تر می باشد. و نصب آن به سرعت و در کوتاه تربن زمان انجام می شود.

دکل مهاری G65 لوله میلگرد

با توجه به سرعت باد محل نصب، بارگذاری و ارتفاع، دکل های مهاری با قاعده های مثلثی و مربعی و توسط لوله و میلگرد یا نبشی ساخته می شوند. عددی که مقابل G قرار دارد اندازه قاعده دکل را نشان می دهد. مثلا در دکل های مهاری  G25 اندازه قاعده ۲۵ سانتی متر می باشد. در دکل های مهاری مانند دکل های خود ایستا برای جلوگیری از زنگ زدگی وخوردگی از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود.

دکل های مهاری G55 لوله نبشی

تاورکو به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات دکل های مخابراتی توانایی طراحی ، ساخت و اجرای انواع دکل های خود ایستا، مهاری، و دکل های منوپل در سراسر کشور ایران را دارا می باشد.

Back To Top