skip to Main Content
تلفن: 60 83 17 88 9821+    فاکس: 57 82 74 88 9821+    

اجرای چاه ارت

اجرای چاه ارت چیست؟

کدام مکان برای اجرای چاه ارت دیتاسنتر مناسب تر است؟

عمق چاه ارت استاندارد چقدر است؟

نحوه محاسبه تعداد مناسب برای اجرای چاه ارت برای مرکز داده چگونه است؟

اصول و روش های نصب سیستم اتصال زمین استاندارد چگونه است؟

جعبه اتصال آزمون چاه ارت چیست؟

لوازم و مواد لازم برای اجرای چاه ارت چیست؟

نحوه تست چاه ارت چگونه است؟

دستورالعمل تست سیستم ارت و اتصال زمین چگونه است؟

اهم چاه ارت استاندارد چقدر مجاز است؟

اجرای چاه ارت در مفهوم

چاه ارت (earth) در مفهوم به معنی زمین است که نام دیگر آن سیستم اتصال زمین است . سیستم اتصال به زمین دارای چاه ارت و سیم اتصال است . وظیفه چاه ارت وصل کردن هرگونه جریان الکتریکی به زمین است که این عملکرد بیشتر برای جلوگیری از برق گرفتگی صورت میگیرد . به عبارتی بهتر با وصل کردن تمام دستگاه های برقی صنعتی , مخابراتی و خانگی با سیم اتصال به چاه ارت یک سیستم ارتینگ را به وجود آورده ایم . هدف از اجرای چاه ارت جلوگیری از نشتی جریان الکتریکی و مدارات الکتریکی و جلوگیری از برق گرفتگی است که این مسئله در صنعت برق امر مهم و ضروری به حساب می آید. در اجرای چاه ارت جریان الکتریکی باید با دقت قابل توجهی انجام شود گاها شده است که در مواردی این سیم اتصال را به جای نادرستی متصل کرده اند که کار بسیار پر خطر و کشنده ایی است.

انواع چاه ارت

درهنگام اتصال کامل سیم های فاز به سیم ارت فیوز مربوط به آن فاز عمل کرده و جریان را قطع می کند ودر هنگام اتصال کامل سیم نول به سیم ارت اگر مدار ارتینگ دارای فیوز محافظ جان(FI)باشد،این فیوز از ۳۰ میلی آمپر نشتی جریان به بالا را قطع می کند وباعث قطع کامل جریان فاز و نول میشود . لازم به ذکر است که سیم ارت و سیم نول به ظاهر از نظر اینکه بی برق هستند بسیاربه یکدیگر شبیه هستندولی در عمل دوسیم مستقل از هم و عملکردی متفاوت از یکدیگر دارند, و هیچگاه نمی توان از یکی بجای دیگری استفاده کرد . سیستم ارتینگ امروزه کاربردی همانند خود برق را داراست و از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.چنانکه در مخابرات به سیستمهای ارتینگ بسیار حساس و دقیق برای جلوگیری نویز در شبکه نیاز است و نیز در شبکه های انتقال و توزیع برق کاربرد فراوان دارد؛ شبکه های برق گیر بدون سیم ارت عملا بلا استفاده هستند.

انواع چاه ارت

۱- چاه ارت عمقی

۲- چاه ارت سطحی

اجرای چاه ارت عمقی

در چاه ارت عمقی به طور معمول یک چاه با عمق زیاد حفاری میشود و سیستم ارتینگ پیاده سازی میشود.البته در این روش باید بتوان در اطراف سایت امکان حفاری چاه با اعماق زیاد را داشته باشیم .

اجرای چاه ارت , ارت , چاه ارت دکل , چاه ارت استاندارد , چاه ارت , روش اجرای چاه ارت , شرکت های مجری چاه ارت , انواع چاه ارت , نصب چاه ارت , هزینه چاه ارت

اجرای چاه ارت سطحی

در چاه ارت سطحی زمانی که ما نمیتوانیم چاه با اعماق وسیع حفاری کنیم کاربرد دارد و معمولا تا عمق ۸۰ سانتیمتر قابل انجام است.

اجرای چاه ارت , ارت , چاه ارت دکل , چاه ارت استاندارد , چاه ارت , روش اجرای چاه ارت , شرکت های مجری چاه ارت , انواع چاه ارت , نصب چاه ارت , هزینه چاه ارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top