skip to Main Content
تلفن: 60 83 17 88 9821+    فاکس: 57 82 74 88 9821+    

دکل مهاری

دکل مهاری از انواع دکل های مخابراتی می باشد که برای اولین بار توسط کمپانی ROHN در طرح های دکل G35 و دکل G45 طراحی و تولید گردید . حرف G در مقابل عدد نشان دهنده قاعده دکل مهاری می باشد که به طور مثال در دکل G35 یعنی فاصله لوله های اصلی از یکدیگر ۳۵ سانتیمتر و در دکل G45 این فاصله ۴۵ سانتیمتر می باشد.

بدنه اصلی دکل از لوله و میلگرد ساخته شده و توسط سیم مهار مفتولی به زمین و یا تکیه گاه مستحکم دیگری متصل میگردد.

 

پایه های اصلی دکل از لوله بدون درز به قطر ۳ سانتیمتر و ضخامت ۲ میلیمتر .و اتصالات بین لوله ها از میلگرد ساده به ضخامت ۱۰ میلیمتر  می باشند که به صورت زیگزاگ مابین لوله ها طبق استاندارد در ۸ ردیف به صورت پله جهت استحکام و سهولت بالا رفتن از دکل توسط جوش CO2 به هم متصل می گردند.

هر قطعه ۳ متری از دکل که به آن سکشن گفته می شود، پس از مونتاژ و اتمام ساخت با گالوانیزه گرم پوشش داده می شود تا برای مدت زمان طولانی از خوردگی و زنگ زدگی محافظت شود .

 

این نوع دکل به دلیل وزن پایین ، بیشتر برای نصب بر روی ساختمان ها در فضای شهری جهت نصب آنتن های سبک مخابراتی و دیش های کوچک اینترنتی استفاده می شود. قیمت دکل مهاری با توجه به سبک بودن وزن آن بسیار کمتر از دکل های خود ایستا و دکل های منوپل می باشد .

انواع دکل های مهاری به طور کلی شامل مدل های زیر می باشد :

دکل مهاری G35

دکل مهاری G45

دکل مهاری G45 چهاروجهی

دکل مهاری G65 لوله نبشی:

دکل های مهاری G65 و G80 برای بارگذاری های سنگین تر و بیشتر برای فضای خارج از شهر جهت نصب در ارتفاعات ۹۰ متر تا ۱۲۰ متر طراحی و تولید می شود .

دکل های مهاری هر ۹ متر و در بعضی مواقع هر ۶ متر توسط سیم مهار در ۳ جهت با زوایای ۱۲۰ درجه مهار می شوند که در اصطلاح دکل با متعلقات ۹ متر مهار و دکل با متعلقات ۶ متر مهار گفته می شود .

فاصله پایه مهار دکل (نقطه اتصال مهار ها به تکیه گاه از بیس دکل) می بایست حداقل ۳۰% ارتفاع نهایی دکل باشد .

نصب دکل مهاری در ارتفاعات مختلف معمولا به صورت دستی و با استفاده از ابزار مخصوص این کار انجام می گیرد.

مزایای دکل مهاری :

  • وزن کم
  • قیمت ارزان
  • نصب آسان
  • قابلیت نصب بر روی پشت بام خانه ها

معایب دکل مهاری :

  • اشغال فضای زیاد
  • ظرفیت بارگذاری کم

شرکت تاورکو انواع دکل های مهاری G35 ، G45 و G45 چهاروجهی را در ۳ تیپ A ، B و VIP طراحی و تولید می نماید که هر یک از این مدل ها برای بهره برداری های گوناگون در نظر گرفته شده است .

دکل های مهاری VIP بیشتر برای شرکت ISP همانند شاتل ، آسیاتک ، رسپینا ، پارس آنلاین ، صبانت و … که از دکل به عنوان پاپ سایت های ارتباطی خود استفاده می نمایند و تعداد زیادی آنتن بر روی دکل نصب می کنند در نظر گرفته شده است .

اجزای دکل مهاری شامل:

سکشن ، بیس پلیت ، انکر ، تاج دکل ، پیچ و مهره دکل ، سیم مهار ، کرپی ، مهارکش ، گوشواره ، صفحه تعادل ، پیچ و مهره مهارکش ، پیچ و مهره صفحه تعادل ، میله مهار ، صفحه تک سوراخ و کمربند مهار می باشد .

برای اطلاع از قیمت دکل مهاری با شرکت تاورکو تماس حاصل نمایید. 

Back To Top